ІВАНО-ФРАНКІВСЬК

Івано-Франківськ — східні «ворота» Карпат — розташований на південному заході України на відстані 150—300 км від кордонів Польщі, Румунії, Угорщини, Словаччини.

Івано-Франківськ — місто обласного значення, адміністративний, економічний і культурний центр Прикарпатського краю.

Територія міста — 83,73 кв.км. Чисельність населення — 241,1 тис. чоловік.

Місто зв'язане мережею автомобільних та залізничних шляхів з країнами Європи та СНД. Міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ» забезпечує обслуговування повітряних суден всіх типів та має пропускну здатність 400 пас./год. Відкрито нові сезонні туристичні авіарейси в Чорногорію, Туреччину, Італію.

Відстані від Івано-Франківська до кордонів:

- з Румунією (митний перехід «Порубне») — 180 км,

- з Польщею (митний перехід «Мостиська») — 200 км,

- зі Словаччиною (митний перехід «Ужгород») — 300 км,

- з Угорщиною (митний перехід «Чоп») — 320 км.

Станом на 2010 рік місто Івано-Франківськ має документально оформлені поріднені зв’язки з 21 органом місцевого самоврядування зарубіжжя, серед яких м. Бая Маре (Румунія), м. Жешув (Республіка Польща), м. Хшанув (Республіка Польща), м. Зєльона Гура (Республіка Польща), м. Сєрпухов (Російська Федерація), м. Рибнік (Шльонське воєводство, Польща), м. Орадеа (Румунія), м. Сургут (Російська Федерація), м. Томашов Мазовєцкі (Республіка Польща), м. Брест (Республіка Білорусь), м. Ніредьгаза (Угорська республіка), м. Ополє (Республіка Польща), м. Тирговіште (Румунія), Дільниця Охота столичного міста Варшава (Республіка Польща), м. Тракай (Литовська Республіка), м. Єлгава (Латвійська Республіка), м. Свідніца (Республіка Польща), м. Люблін (Республіка Польща), м. Кошалін (Республіка Польща), Новосольський Повіт (Республіка Польща), м. Пршеров (Чеська Республіка).

- Місто Івано-Франківськ є членом Асоціації міст України, котра підтримує тісні зв’язки з Радою Регіонів Європи, Міжнародною Спілкою Громад та Організацією міст-побратимів.

- Згідно з Ольбаргською Хартією наше місто є членом мережі міст сталого розвитку України, тісно співпрацює з численними містами держав-членів Європейського Союзу.

- Івано-Франківськ є членом Міжнародного форуму історичних центрів, до якого входить 25 європейських міст.

- Членом Асоціації поріднених міст з центром в місті Бая Маре (Румунія).

- Місто Івано-Франківськ - перше місто в Україні, яке стало членом Асоціації європейських муніципалітетів "Energie-cites" (Енерджі-сіті).

- Є одним із чотирьох українських міст, що удостоєні високих нагород – Європейського диплому та Почесного Прапора Ради Європи. Подані документи на отримання найвищої нагороди ПАРЄ – Європейського призу.

Сьогодні, Івано-Франківськ є одним з найбільш динамічних міст в регіоні. Активно розвиваються як економічний, так і гуманітарний сектор міста.

Позитивну роботу економічного сектора міста підтверджено рейтинговими агентствами. Рейтинговим агентством «Кредит-рейтинг» визначено кредитний рейтинг міста Івано-Франківська за національною шкалою на рівні uaBBB+ з прогнозом «стабільний». В зв’язку з прогресом в реалізації структурних реформ в бюджетному та фінансовому секторах України, у відповідності з умовами програми Міжнародного валютного фонду (МВФ) про надання Україні стабілізаційного кредиту, міжнародним рейтинговим агентством «Standard & Poor's» переглянуто рейтинг по борговому зобов’язанню з «Негативного» на «Стабільний» як Україні, так і м. Івано-Франківську. Кредитний рейтинг міста по міжнародній шкалі встановлено на рівні «В-» і рейтинг по національній шкалі «uaBB».

Івано-Франківськ — місто зі значним промислово-економічним потенціалом. Про що промовисто свідчить рівень реалізації продукції місцевих виробників. Досягнутий рівень реалізації продукції у 2009 році зберігається і в 2010 році. За 2010 рік промисловими підприємствами основного кола міста реалізовано продукції на суму 2954,3 млн.грн у відпускних цінах підприємств, що перевищує на 417,0 млн.грн обсяг реалізації в 2009 році. Вагомим є внесок підприємств міста у загальнообласний обсяг реалізації продукції машинобудування (75,5%), виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (55,7%), металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів (32%). У розрахунку на одну особу населення реалізовано промислової продукції на 12307,9 грн. (у цілому по області – на 9514,1 грн.), що відповідає 4 місцю серед міст та районів області після Галицького, Надвірнянського районів та м.Калуша.

В 2010 році випуск інноваційної продукції активно здійснюється, в основному, на ВО «Карпати», ВАТ «Пресмаш» , ВАТ «Індуктор», ВАТ «Хлібокомбінат» та інших.

Про високий рівень розвитку міської громади свідчить і те, що Івано-Франківськ за версією журналу «Фокус» у 2010 році вдруге поспіль посів третє місце в рейтингу «55 кращих міст для життя». Протягом року експерти журналу пильно стежила за життям українських міст, вивчаючи їх по цілому ряду критеріїв, від яких залежить якість життя городян. Івано-Франківськ був відзначений за високий культурний рівень і туристичну привабливість, при оцінці якої враховувався потік туристів, наявність визначних пам'яток в місті та відповідної інфраструктури. Також Івано-Франківськ показав високий результат за показником «вища освіта», який характеризує можливість для здобуття вищої освіти, кількість вузів III і IV рівня акредитації, і співвідношення кількості студентів до кількості населення.

Населення міста Івано-Франківськ має високий рівень освіти. В місті зареєстровано 7 вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, в яких навчається понад 40 тис. студентів. Найбільші: Національний медичний університет, Національний технічний університет нафти і газу, Прикарпатський національний університет ім.В.Стефаника. Слід зазначити, що в Івано-Франківському Національному технічному університеті нафти і газу та Івано-Франківському державному медичному університеті навчаються студенти з В’єтнаму, Індії, Польщі, Гвінеї, Камеруну, Болгарії, Росії, Литви, Молдови, Туркменістану, Йорданії, Нігерії, Білорусі тощо.

В місті функціонує 10 філій вищих навчальних закладів України.

Крім того, в місті функціонує 7 вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації – коледжі, в яких навчається більше 7 тисяч студентів.

На базі Національного технічного університету нафти і газу діє науково-технологічний парк, завдання якого є сприяння запровадженню багатьох сучасних енергоощадних технологій, ноу-хау в економіку міста та області.

У місті функціонують понад 95 СПД, які займаються туристичною діяльністю, серед них 15 туроператорів та 80 туристичних агенцій, які надали туристичні послуги понад 25 тисячі туристам та 30 тисячі екскурсантам, що в порівнянні з 2009 роком складає ріст до 3-4%.

На 01.01.2011р. на території міста Івано-Франківська працює 23 готелі та мотелі, які спроможні розмістити понад 1200 туристів щоденно.